Svoz komunálního odpadu modrá známka
Svoz komunálního odpadu modrá a zelená známka
Svoz komunálního odpadu modrá známka

Úvod > Aktuality > Ptačí chřipka v blízkosti obce - Informace SVS

Ptačí chřipka v blízkosti obce - Informace SVS

Státní veterinární správa informuje o výskytu ohniska ptačí chřipky v blízkosti obce. Chovatelům drůbeže a jiných ptáků chovaných v zajetí se doporučuje důsledné dodržování opatření biologické bezpečnosti ve svých chovech, spočívající zejména v ochraně chovaných ptáků před kontaktem s volně žijícími ptáky, kteří jsou nejčastějším zdrojem nákazy pro chované ptáky. V následujících 30 dnech se doporučuje vypouštět chované ptáky pouze do ohraničených venkovních prostorů/výběhů a zabránit přístupu na volné vodní plochy, na kterých by se mohli vyskytovat vodní volně žijící ptáci. Krmivo a napájecí vodu určenou pro chované ptáky umístit do budov, popř. pod přístřešky, aby nedošlo k jejich kontaminaci trusem volně žijícího ptactva.
V případě, že chovatelé zjistí zvýšené úhyny chovaných ptáků, změny ve zdravotním stavu nebo změny v produkci vajec chovaných ptáků, je třeba, aby tyto skutečnosti neprodleně oznámili na KVS SVS pro MS kraj na telefonní číslo +420 720 995 203.

Informacni_dopis_pro_obce.pdf

Letak_AI_-_Pozor_na_ptaci_chripku_s_QR_kodem__1_ (1).jpg